Czy można wrócić do klasyki bez obaw?

Dla każdego wielbiciela horrorów i mrocznych klimatów podstawową pozycją filmową i czytelniczą będzie Dracula. Dracula to pierwszy wampir, któremu przypisywano tożsamość hospodara wołoskiego Włada Palownika, którego okrutne rządy obrosły licznymi mitami. Powrotem do tej historii jest powieść krewnego autora Brama Stokera (twórcy słynnej powieści “Drakula”) Dacre Stokera, który połączył siły z J.D. Barker (twórca książki “Czwarta małpa”) tworząc powieść Dracul z www.taniaksiazka.pl .

Co przesądziło o sukcesie książki “Dracul”?

Dla wielbicieli mrocznych klimatów książka ta będzie kolejna pozycja do przeczytania, natomiast osoby, które nie są zainteresowane tematyką wampirów na pewno docenią w książce stworzonej przez Dacre Stokera takie elementy jak:

  • wyraźni, pełni charakteru bohaterowie (zarówno nieumarli jak i żywi);
  • klimat grozy i tajemnic powodujący ciarki na całym ciele;
  • dobrze opisana akcja, która nie ma końca i wręcz zmusza czytelnika do dalszego czytania.

Dracul” Dacre Stokera to interesujący prequel do książki sławnego krewnego (Brama Stokera). Czytelnicy doceniają takie atuty tej powieści jak wplecenie w fabułę prawdziwych postaci, wciągająca akcja, która nie pozwala na przerwę aż do przeczytania ostatniej strony. Czytanie książki jest przyjemne także dzięki umiejętnemu budowaniu napięcia i na pewno przyciągnie nie tylko czytelników zainteresowanych wampiryzmem. Książka kolejno odkrywa poszczególne wątki wzmagając ciekawość czytelnika, co do reszty zagadek, a realizm opisów nadaje powieści niepowtarzalny charakter.

Skąd pomysł na napisanie książki o Drakuli?

Wśród czytelników krąży pogłoska, że Dacre Stoker posiadł dostęp do pierwszych stu stron powieści Brama, które nigdy nie zostały opublikowane i nie zostały zawarte w książce krewnego. Te notatki posłużyły za inspirację do napisania książki o słynnym Bramie Stokerze i sposobie, w jaki powstała słynna książka o najbardziej znanym wampirze. Autorzy książki “Dracul” odważyli się ożywić jeden z popkulturowych cudów tworząc nową i niesamowicie wciągającą opowieść dla każdego czytelnika. Według wielu to powrót do podstaw gotyckiego horroru. Książka pozwala poznać świat wiktoriańskiego gotyku, który dla współczesnych jest niezwykły. Jest to powieść sprawnie skonstruowana, która w umiejętny sposób zagrywa klimatem oraz emocjami czytelnika. Dodatkowo powieść jest różnorodna i oferuje tekst w formie wplecionych listów, fragmentów artykułów czy pamiętnika. Według czytelników jest to godny następca zarówno książki jak i filmu o Drakuli.

Książka z freepik - pl.freepik.com